ul. Panewnicka 250, 40-773 Katowice
+48 606 400 796
biuro@austriackiewina.pl

blocko-nas large-12 medium-12 small-12

O nas

 

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem marki Geppel-Mayer

 

Rodzinna winnica położona jest w miejscowości Krustetten znanej z produkcji wina, a szczególnie młodego wina zwanego Heuriger. Krustetten znajduje się na południe od Krems między słynnym Opactwem Benedyktynów Göttweig a położonym na wschód Wetterkreuz, pośrodku skupiającego kilka winnic obszaru zwanego „Göttweiger Berg”. 

Uprawa winorośli ma w naszej rodzinie długą tradycję.  To z niej czerpiemy nasze doświadczenia i wiedzę o tradycyjnym wytwarzaniu wina.  Nasze wina tworzymy bazując na solidnych rzemieślniczych umiejętnościach i nieodzownym tu ogromnym wyczuciu.    

 

Zakorzeni w regionie, świadomi tradycji i stawiający na jakość.
Dobre wino to zawsze wynik wyważonej równowagi między człowiekiem a naturą.  Dla nas jest sprawą oczywistą, by skarby natury traktować z należnym szacunkiem.  
Gospodarujemy na ok. 18 ha upraw winorośli położonych w okolicach Krustetten.  

Regularne przycinanie winorośli zimą i przerzedzanie jej w fazie wzrostu zapewniają pozyskiwanie w czasie zbiorów zdrowych winogron o wysokiej jakości. 

Ręcznie prowadzone winobranie, tradycyjny proces fermentacji moszczu przy nowoczesnej technice wyciskania i składowania sprawiają, że produkowane przez nas białe wina osiągają niezwykle owocową, świeża nutę, natomiast wina czerwone są intensywne i niepowtarzalne. Składowanym w piwnicy winom zapewniamy wystarczająco dużo czasu i spokoju.  

Podczas dojrzewania wina jest dla nas ważne, by zachować jego naturalny charakter.  W naszym odczuciu wino jest udane, gdy jego aromat odzwierciedla rocznik, położenie na stoku, odmianę oraz nasz indywidulany charakter.

 

Chwile spędzone u nas stają się prawdziwą przyjemnością.  

Jesteśmy firmą rodzinną, dlatego na sercu leżą nam nie tylko nasze winorośle i wina, ale również nasi goście.  Chcielibyśmy by czuli się u nas naprawdę dobrze.

Czy to w przyjemnej atmosferze w sali degustacyjnej, czy też podczas święta młodego wina próbowanie naszych regionalnych, sezonowych specjałów jak i win staje się czystą przyjemnością.  

block